WOPR

NIEPOKONANI - RATOWNICZKI I RATOWNICY Z DOLNEGO ŚLĄSKA PONOWNIE WYGRALI ZAWODY NIVEA RATOWNIKÓW WOPR

W dniach 15-16 sierpnia 2009 roku na plaży w Ustce rozegrano finały Mistrzostw NIVEA Ratowników WOPR '09. Ratowniczki i Ratownicy z Dolnego Śląska rozgromili konkurencję! Od dwóch lat Ratownicy z Dolnośląskiego WOPR we Wrocławiu są niepokonani, wygrywają wszystkie zawody nadmorskie i śródlądowe w randze Mistrzostw Polski.

W ramach zawodów rozegrano 10 konkurencji w kategorii kobiet i mężczyzn. W klasyfikacji drużynowej w kategorii kobiet zwyciężyła drużyna WOPR Dolny Śląsk reprezentująca Dolnośląskie WOPR we Wrocławiu. Drużyna kobiet rozgromiła konkurencje wygrywając 9 z 10 konkurencji, uzyskała 59 punktów, a kolejna drużyna 45,5 punktów. W kategorii mężczyzn zwyciężyła drużyna Rescu Jet Postomino I z Jarosławca w składzie której byli wyłącznie reprezentacji Dolnośląskiego WOPR w Wrocławia - aktualni Mistrzowie Polski w Ratownictwie Wodnym z 2009 roku. Zawodnicy wygrali 6 z 10 konkurencji zdobywając 57,5 punktów, a kolejna drużyna 44,5 punktów.

Obie reprezentacje startowały pod okiem trenera Dolnośląskiego WOPR Jacka Lelewskiego. W skład drużyny kobiet "Dolny Śląsk" weszły: