WOPR

WORLD GAMES we Wrocławiu w 2017 roku

WORLD GAMES we Wrocławiu w 2017 roku
W sobotę 24 sierpnia na Wyspie Piaskowej Wrocławska Drużyna Ratownicza w ramach akcji Sportowa Wyspa zaprezentowała wrocławianom sportowe ratownictwo wodne jako jedną z konkurencji mających odbyć się w naszym mieście w 2017 roku na "World Games". "World Games" to ogólnoświatowa impreza sportowa, która odbywa się po letnich igrzyskach olimpijskich, ma ona za zadanie wypromowanie nieolimpijskich dyscyplin i wprowadzenie ich do programu olimpiady.
W akcji na Sportowej Wyspie, w przybliżeniu kolejnego jeszcze nieolimpijskiego sportu, wzięli udział: Monika Kułak, Magdalena Zarzycka, Grzegorz Konieczny, Edward Mężyk, Jakub Piątkowski oraz Paweł Szkudlarek - aktualny Wicemistrz Świata w Ratownictwie Wodnym z 2012 roku, tytuł wywalczony w Australii.
W swych bogatych osiągnięciach posiadają takie trofea jak srebrny medal na Mistrzostwach Świata w Adelajdzie 2012, medale Mistrzostw Europy (Alicante 2011, Teneryfa 2007) oraz wiele innych sukcesów międzynarodowych. Dolnośląscy ratownicy-sportowcy byli wielokrotnymi Mistrzami Polski w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej. Są posiadaczami wielu rekordów Polski.

BEZPIECZNY DOLNOŚLĄZAK

BEZPIECZNY DOLNOŚLĄZAK

BEZPIECZNY DOLNOŚLĄZAK

BEZPIECZNY DOLNOŚLĄZAK

PRZYJAZNE WITRYNY

MPWIK

MSW

DUW

UMWD

NFGWIOS
Created by prim