WOPR

PROJEKT BEZPIECZNY DOLNOŚLĄZAK

PROJEKT "BEZPIECZNY DOLNOŚLĄZAK"
24 września przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, Ochotniczej Straży Pożarnej, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Dolnośląskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu podpisali porozumienie ws. rozpoczęcia pilotażowego projektu. W pierwszej edycji "Bezpiecznego Dolnoślązaka" weźmie udział 40 szkół i przedszkoli z całego Dolnego Śląska.
Jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły? Co zrobić w przypadku pożaru? Jak zachowywać się nad wodą, albo na wycieczce w górach? Jak bezpiecznie korzystać z internetu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udzieli skierowany do dolnośląskich przedszkoli i szkół program "Bezpieczny Dolnoślązak". Pomysłodawcą projektu jest marszałek Rafał Jurkowlaniec, a samorząd Dolnego Śląska przeznaczył na realizację programu 150 tys. zł.Jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły? Co zrobić w przypadku pożaru? Jak zachowywać się nad wodą, albo na wycieczce w górach? Jak bezpiecznie korzystać z internetu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udzieli skierowany do dolnośląskich przedszkoli i szkół program "Bezpieczny Dolnoślązak". Pomysłodawcą projektu jest marszałek Rafał Jurkowlaniec, a samorząd Dolnego Śląska przeznaczył na realizację programu 150 tys. zł.
Idea przyświecająca projektowi to: minimum teorii, maksimum praktyki. Dzieci wiedzę na temat bezpieczeństwa będą czerpały z warsztatów, a nie tylko zajęć teoretycznych. Policjanci, strażacy, ratownicy GOPR-u, Dolnośląskiego WOPR-u oraz pracownicy pogotowia ratunkowego pokażą młodszym Dolnoślązakom jak zadbać o bezpieczeństwo. Zajęcia odbędą się w formie warsztatów, a dzięki programowi młodzi Dolnoślązacy nauczą się jak reagować i współpracować ze służbami ratunkowymi. Dowiedzą się również jak ratować czyjeś zdrowie i życie, ale także jak obronić się przed zagrożeniami czyhającymi na nich w internecie, zadbać o środowisko naturalne, czy nie dać się oszukać złodziejowi.

BEZPIECZNY DOLNOŚLĄZAK

BEZPIECZNY DOLNOŚLĄZAK

BEZPIECZNY DOLNOŚLĄZAK

BEZPIECZNY DOLNOŚLĄZAK

BEZPIECZNY DOLNOŚLĄZAK

BEZPIECZNY DOLNOŚLĄZAK


PRZYJAZNE WITRYNY

MPWIK

MSW

DUW

UMWD

NFGWIOS
Created by prim