WOPR

BEZPIECZNE WAKACJE 2013

BEZPIECZNE WAKACJE 2013
W ramach działań "Bezpieczne wakacje 2013" ratownicy Dolnośląskiego WOPR we Wrocławiu wspólnie z policjantami Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu przeprowadzili kolejne wakacyjne zajęcia dla młodzieży spędzającej wakacje w mieście. Półkoloniści uczyli się m.in. zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, udzielania pierwszej pomocy oraz rozpoznawania miejsc bezpiecznych do kąpieli. Spotkanie z młodzieżą w ramach realizacji wspólnego projektu policjantów Wydziału Prewencji KM Policji we Wrocławiu oraz ratowników Dolnośląskiego WOPR odbyło się nad Odrą, na terenie Bazy Dolnośląskiego WOPR.
Policjanci z Wydziału Prewencji KMP tłumaczyli uczestnikom spotkania m.in. jakie są najczęstsze przyczyny utonięć, w jakich miejscach można się kąpać, a gdzie i kiedy nie wolno wchodzić do wody.
Ratownicy WOPR uczyli praktycznych metod udzielania pierwszej pomocy w tym zasad resuscytacji noworodka i osoby dorosłej.
Celem takich spotkań jest nauka młodych ludzi prawidłowego i bezpiecznego zachowania nad wodą. Pozorowane akcje ratowania tonącego miały uświadomić uczestnikom jak bardzo ważne jest zachowanie rozsądku nad wodą, zwłaszcza, gdy jest to rzeka lub jezioro, a w pobliżu nie ma ratownika. Półkoloniści uczestniczyli również w konkursie wiedzy, dla najlepszych nagrody przygotowali policjanci.PRZYJAZNE WITRYNY

MPWIK

MSW

DUW

UMWD

NFGWIOS
Created by prim