WOPR

MEDALE NA MISTRZOWSTWACH EUROPY - ALICANTE 2011

W dniach 15-23 września 2011 roku w Alicante (Hiszpania) odbyły się Mistrzostwa Europy (ME) w Ratownictwie Wodnym, które składały się z dwóch imprez sportowych ME reprezentacji narodowych (konkurencje basenowe i morskie) oraz ME klubowe (konkurencje basenowe i morskie).
W klubowych ME wystartowały 2 polskie drużyny Wrocław Rescue Team i WOPR Oddział w Skierniewicach. W skład Wrocław Rescue Team weszli: Joanna Gołębiowska, Paulina Zatka, Zuzanna Kowalczyk oraz Paweł Szkudlarek, Edward Mężyk i Mikołaj Poźniak. Dużym sukcesem zakończył się start Joanny Gołębiowskiej, która w konkurencji 400m pływanie w morzu zdobyła II miejsce (srebrny medal), a także Pawła Szkudlarka, który wywalczył III miejsce (brązowy medal) w konkurencji 100m ratownik. Bardzo dobre miejsca wywalczyli również: Edward Mężyk (VI miejsce - 100m ratowanie manekina w płetwach) oraz Joanna Gołębiowska (VII miejsce - 200m super ratownik).
W klasyfikacji generalnej na 57 drużyn ratowniczych startujących w klubowych ME Wrocław Rescue Team zajął 17. miejsce wyprzedzając o kilka pozycji WOPR Oddział w Skierniewicach. Jest to najlepszy wynik naszej drużyny w historii startów w tej rangi imprezie.
Miłym akcentem była również obecność w skład komisji sędziowskich ME naszego instruktora Grzegorza Koniecznego (sędzia ILSE), który sędziował zarówno ME reprezentacji narodowych, jak również ME klubowe.
WYNIKI KLUBOWYCH MISTRZOSTW EUROPY (do pobrania)