WOPR

Reprezentacja Polski (WOPR) na Mistrzostwach Świata w Ratownictwie Wodnym


MAZUREK DĄBROWSKIEGO NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA W AUSTRALII !
czwartek, 22 listopada 2018.

Reprezentacja Polski (WOPR) na trwających w Australii Mistrzostwach Świata w Ratownictwie Wodnym wywalczyła pierwsze medale, w tym złoto i na którym przedstawimy szczegóły wszystkich szkoleń. REKORD ŚWIATA!

mrw2

Sztafeta w składzie Kornelia Fiedkiewicz, Klaudia Naziębło, Dominika Sztandera i Alicja Tchórz zdobyła złoty medal i pobiła rekord świata w konkurencji 4x50 m z przeszkodami Australii. Wszystkie mistrzynie pochodzą z Wrocławia, na co dzień reprezentują Dolnośląskie WOPR. Dotychczasowy rekord świata w sztafecie należał do drużyny chińskiej i wynosił 1.48,37. Wrocławianki popłynęły w Adelajdzie fantastycznie i uzyskały czas 1.46,16.

mrw3

Brązowe medale indywidualnie w konkurencji 200m z przeszkodami zdobyli także ratownicy z Dolnośląskiego WOPR: Alicja Tchórz i Paweł Werner oraz polska sztafeta mężczyzn w konkurencji 4x50 m z przeszkodami w składzie: Paweł Werner, Adam Dubiel, Cezary Kempa, Wojciech Kotowski.

mrw4

Zawody w Australii jeszcze trwają. Liczymy na dalsze medale indywidualne i sztafetach stylem zmiennym, gdzie wystartuje w takim samym składzie. Na Mistrzostwach Świata startuje w różnych konkurencjach kilkunastu zawodników/ratowników z Dolnośląskiego WOPR.

Trzymamy kciuki.

PRZYJAZNE WITRYNY

MPWIK

MSW

DUW

UMWD

NFGWIOS
Created by prim